1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
шаблоны joomla 2.5 здесь

Спину Гліб Олександрович

Гліб Олександрович Спину народився 16 травня 1918 року в містечку Первомайську на Миколаївщині.

В 1941 році Г. О. Спину успішно закінчив Київський політехнічний інститут з кваліфікацією інженера-механіка.

Та почалась Велика Вітчизняна війна.

Г. О. Спину направляють на навчання в Київське артилерійське училище.

Після закінчення артилерійського училища Г. О. Спину потрапляє на фронт, в самісіньке пекло війни.

Пройшовши з боями пів-Європи, війну він закінчив у званні старшого лейтенанта артилерії, а демобілізувався в 1948 році вже в чині капітана.

Пройшовши ту страшну війну від початку до переможного кінця, Г. О. Спину був нагороджений двома орденами та сімнадцятьма медалями, серед яких три бойові.

Після демобілізації Г. О. Спину працював в Інституті фізики АН УРСР на посаді головного конструктора.

У 1949…1951 роках він розробив принцип та створив перший в СРСР токарний верстат з програмним керуванням на основі магнітного запису. Доповідь про цю роботу Г.О. Спину виголосив у 1953 році на науково-технічній раді ЕНІМС "СТАНКІН".

З 1957 по 1969 роки Г. О. Спину працював завідувачем відділу Інституту автоматики міністерства приладобудівної промисловості СРСР.

Під його науковим керівництвом, спільно з Інститутом кібернетики АН УРСР, була виконана робота зі створення системи цифрового програмного керування газорізальним верстатом "Авангард" на Миколаївському суднобудівному заводі. Виконано також комплекс робіт з автоматизації проектування технології для верстатів з програмним керуванням.

Протягом 1969…1982 років Г. О. Спину працював завідувачем відділу Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона. В ці роки під його науковим керівництвом був створений перший в СРСР промисловий робот для контактного зварювання моделі ИЭС-960, який увійшов до каталогу "Современные роботы", виданому в Москві в 1984 році.

Вся подальша наукова діяльність Г. О. Спину присвячена теорії та практиці створення роботизованих технологічних комплексів для металорізальних верстатів.

Кандидатську дисертацію на тему "Автоматичне керування верстатами за допомогою магнітного запису" Г. О. Спину захистив у Київському політехнічному інституті в 1957 році.

В 1969 році Г. О. Спину захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук на тему "Розробка та дослідження цифрових систем для автоматизації проектування та виготовлення деталей машинобудування". Вчене звання професора він отримав у 1981 році. В 1979 році на пропозицію кафедри металорізальних верстатів КПІ Г. О. Спину вперше в Україні створив і почав викладати курс "Промислові роботи", а з 1982 року розпочав роботу на кафедрі на посаді професора КПІ.

За роки своєї наукової діяльності Г. О. Спину опублікував понад 140 наукових праць, серед яких є монографія "Промышленные роботы для сварки" (1977 рік). За цикл підручників з робототехніки Г. О. Спину став лауреатом Державної премії України з науки і техніки за 1996 рік. Крім вищезгаданих, в науковому доробку Г. О. Спину ще вісім навчальних посібників і монографій.

Г. О. Спину підготував шістьох кандидатів і двох докторів технічних наук. Йому присуджено звання заслуженого викладача КПІ. Як видатний діяч науки і техніки, Г.О. Спину отримував довічну державну стипендію.

Г. О Спину мав різнобічні захоплення. Він дуже любив подорожувати. В складі делегацій він побував у багатьох країнах світу. Також Г. О. Спину захоплювався фотографією.

Життя Г. О. Спину обірвалось 16 серпня 2006 року.

До останнього часу Г. О. Спину був відданий своїй справі, працюючи на посаді професора-консультанта кафедри "Конструювання верстатів та машин" НТУУ "КПІ".

Comments:

Розсилки

Нова інформація

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з інтелектуальної власності
23.03.2018 | 
Студент кафедри конструювання верстатів та машин Яхно А.С. (науковий... Read more...
Кафедра конструювання верстатів та машин
27.02.2018 | 
Спеціальність 131 "Прикладна механіка" Освітня программа "Конструкції та технології в машинобудуванні" Спеціалізація... Read more...
Об’єкти інтелектуальної власності
26.02.2018 | 
ПАТЕНТИ НА ВИНАХОДИ, КОРИСНІ МОДЕЛІ І ПРОМИСЛОВІ ЗРАЗКИ 2018 1.Литвин О.В.,... Read more...
Інціативні теми
26.02.2018 | 
№ Прізвище, ініціали Назва теми № реєстрації 1 Кузнєцов Ю.М.,... Read more...
Посібники - Монографії
26.02.2018 | 
Списки посібиків та монографій за останні роки Навчальний посібник: 1. Гейчук В.М.... Read more...
Joomla! Україна

Відвідування сайту


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні309
mod_vvisit_counterВчора310
mod_vvisit_counterЦього тижня876
mod_vvisit_counterМинулого тижня1553
mod_vvisit_counterЦього місяця10039
mod_vvisit_counterМинулого місяця14756
mod_vvisit_counterВсього430093

На сайті (за останні 20 хв.): 1
Ваш IP: 54.80.81.223
Зараз: 2018-05-23 19:34

Heidenhain

  • •Банер•