1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
шаблоны joomla 2.5 здесь

Хаймович Єфрем Мойсейович

Хаймович Єфрем Мойсейович народився 1 квітня 1900 року у селі Нехаївка Сосницького повіту на Чернігівщині у родині службовця-рахівника. З 1905 року сім''я мешкала в Житомирі.

У 1919 році Є. М. Хаймович закінчив Житомирське комерційне училище, потім працював викладачем у школах Житомира.

У 1922 році був відряджений спілкою "РАБОТОУГОС" та Волинською Губпрофрадою навчатись в КПІ, який закінчив у 1926 році за спеціальністю "Металорізальні верстати". Отримав призначення на суднобудівний завод у Миколаєві, де працював до грудня 1931 року та одночасно викладав на вечірньому відділенні Миколаївського кораблебудівного інституту.

Після захисту дисертації "Дослідження кромкостругальних верстатів" був переведений на посаду наукового керівника сектору обробки металів різанням УкрНДІМаш, де працював до 1935 року. Одночасно працював з 1932 року професором Київського вечірнього індустріального інституту, з 1937 року - в Київському індустріальному інституті.

Організатором і першим завідувачем кафедри верстатів КПІ був виконувач обовязків професора А. Н. Рабінович, а одним з перших викладачів - виконувач обовязків професора Є. М. Хаймович Тематикою наукових досліджень Є. М. Хаймовича у верстато- і авіабудуванні було обумовлено і вибір одного з основних напрямів наукових досліджень кафедри: дослідження гідроприводу верстатів. При кафедрі було створено також невелике конструкторське бюро, яке розробляло креслення декількох типів верстатів.

При КПІ успішно діяв осередок ВНІТОМАШ, куди входили професори, доценти, викладачі і науковці інституту. Члени ВНІТОМАШ, серед яких був і Є. М. Хаймович, організували в 1934 році Київське обласне відділення і очолили більшість його комітетів. Є. М. Хаймович керував комітетом устаткування.

Є.М. Хаймович працював над проблемами теорії і конструкцій механізмів гідроприводів і гідроавтоматики верстатів, над питаннями створення гідрокопіювальних пристроїв для обробки складних фасонних форм.

У 1936 році видана книга Є. М. Хаймовича "Гідравлічні приводи у верстатах", в 1937 році - "Карусельні верстати, їх дослідження і розрахунок".

У 1939 році Є. М. Хаймович захистив докторську дисертацію з гідравлічних слідкуючих систем металорізальних верстатів і в 1940 році був затверджений у вченому ступені доктора технічних наук і вченому званні професора. З 1938 по 1941 рік професор Є. М. Хаймович був деканом ММФ. У цей період ним була організована лабораторія гідроприводів верстатів.

В період Великої Вітчизняної війни, з 1941 по 1944 роки кафедра разом з інститутом були евакуйована до Ташкенту, де розмістилась на площах Середньоазіатського індустріального інституту. В цей час Є. М. Хаймович став завідувачем кафедри верстатів.

Інститут, а разом з ним і кафедра повернулися до Києва в серпні 1944 року. Інститут був зруйнований. Довелося відновлювати зруйновані аудиторії і лабораторії, оснащувати їх необхідним устаткуванням і приладами.

Колектив кафедри в післявоєнні роки проводив велику наукову роботу і роботу по наданню допомоги промисловості в розробці нового технічного устаткування.

У 1947 році видана книга Є. М. Хаймовича "Гідравлічні приводи верстатів", у 1950 році "Гідроавтоматика копіювальних верстатів", в 1953 році "Гідроприводи і гідроавтоматика верстатів". У 1957 році наукова праця Є. М. Хаймовича видається в Чехословаччині, в 1957…1959 роках виходять 3 видання підручника для вузів "Olhydraulik". Видання підручника повторять в 1965 і 1968 роках. В 1965 році книга Є. М. Хаймовича видається у Великобританії та Франції.

Значну частину свого життя Є. М. Хаймович присвятив гідропневмоавтоматиці, розуміючи її значення не тільки для металорізальних верстатів, але і для інших областей техніки і народного господарства. Він став ініціатором створення в 1965 році в КПІ кафедри гідропневмоавтоматики, першим завідувачем якої став його учень проф. О. Ф. Домрачев.

У всіх наукових і конструкторських розробках кафедри бере активну участь не тільки сам Є. М. Хаймович, але і його аспіранти. Є. М. Хаймович підготував понад 30 аспірантів і здобувачів з багатьох країн світу. Учні Є. М. Хаймовича згодом успішно займалися науковою роботою, багато хто з них заснував свої наукові школи, захистив докторські дисертації (В. К. Кулик, А. В. Тімченко, О. Ф. Домрачев, В. О. Федорець, В. В. Чкалов, Н. П. Стародуб, Лі Чан Ци (КНР), Н. М. Лич, В. Б. Струтинський).

За досягнуті успіхи в науковій і педагогічній діяльності Є. М. Хаймович нагороджений орденом "Знак пошани" і медаллю "За трудову доблесть".

Є. М. Хаймович керував кафедрою до 1976 року, після чого працював професором-консультантом до останніх днів свого життя.

До свого 80-ліття Є. М. Хаймович мав понад 100 опублікованих праць, зокрема понад 20 книг, виданих в СРСР і за кордоном.

Помер Є. М. Хаймович 16 липня 1980 року. Створена ним наукова школа з гідроприводу верстатів відома в багатьох країнах та успішно розвивається і діє.

Comments:

Розсилки

Нова інформація

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з інтелектуальної власності
23.03.2018 | 
Студент кафедри конструювання верстатів та машин Яхно А.С. (науковий... Read more...
Кафедра конструювання верстатів та машин
27.02.2018 | 
Спеціальність 131 "Прикладна механіка" Освітня программа "Конструкції та технології в машинобудуванні" Спеціалізація... Read more...
Об’єкти інтелектуальної власності
26.02.2018 | 
ПАТЕНТИ НА ВИНАХОДИ, КОРИСНІ МОДЕЛІ І ПРОМИСЛОВІ ЗРАЗКИ 2018 1.Литвин О.В.,... Read more...
Інціативні теми
26.02.2018 | 
№ Прізвище, ініціали Назва теми № реєстрації 1 Кузнєцов Ю.М.,... Read more...
Посібники - Монографії
26.02.2018 | 
Списки посібиків та монографій за останні роки Навчальний посібник: 1. Гейчук В.М.... Read more...
Joomla! Україна

Відвідування сайту


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні309
mod_vvisit_counterВчора310
mod_vvisit_counterЦього тижня876
mod_vvisit_counterМинулого тижня1553
mod_vvisit_counterЦього місяця10039
mod_vvisit_counterМинулого місяця14756
mod_vvisit_counterВсього430093

На сайті (за останні 20 хв.): 2
Ваш IP: 54.80.81.223
Зараз: 2018-05-23 19:33

Heidenhain

  • •Банер•