1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
шаблоны joomla 2.5 здесь

Федорець Володимир Олександрович

Федорець Володимир Олександрович народився 27 березня 1925 року у селищі Градижськ на Полтавщині у селянській сім''ї і до початку Великої Вітчизняної війни встиг закінчити дев'ять класів. В 1941 році опинився на окупованій території та два роки уникав реєстрації на біржі праці. Врешті-решт його схопила поліція і він опинився в Німеччині, у концтаборі "Обераден" поблизу міста Дортмунд, де працював чорноробом на вугільній шахті. Після розгрому гітлерівської Німеччини був звільнений з табору і відправлений у Сибір, де працював бухгалтером в тресті "Сталінськпромбуд" у Кемеровській області. Тільки у вересні 1947 року Володимир Олександрович отримав дозвіл повернутися на Полтавщину до рідних, тоді ж він вступив у ряди ВЛКСМ. У 1948 році він закінчує Градижську середню школу і вступає на інженерно-педагогічний факультет Київського політехнічного інституту, а ще через рік, навчаючись в КПІ, вступає на заочне відділення Київського Державного педагогічного інституту за спеціальністю "Математика і фізика", який закінчує у 1951 році. В. О. Федорець починає працювати вчителем у середній школі №66 міста Києва, одночасно продовжуючи навчання у КПІ. По закінченні КПІ у 1953 році його направляють на роботу викладачем машинобудівного технікуму у місто Осипенко до вступу до аспірантури кафедри металорізальних верстатів КПІ. З цього часу він вже не розлучається з КПІ. Він працює на посаді вченого секретаря Ради інституту, а у 1963 році стає викладачем кафедри верстатів - спочатку старшим викладачем, потім доцентом, професором, завідувачем кафедри.

У 1961 році В. О. Федорець захистив кандидатську дисертацію на тему "Дослідження гідравлічних автооператорів до багато-шпиндельних автоматичних токарних верстатів".

Він активно веде педагогічну, методичну і наукову роботу. Його організаторський талант яскраво проявився при створенні спеціальності "Гідропривід і гідропневмоавтоматика" на механіко-машинобудівному факультеті КПІ. У 1965 році була організована кафедра гідроприводу і гідропневмоавтоматики, обов''язки завідувача якої став виконувати В.О. Федорець. За успішну наукову, педагогічну і суспільну роботу нагороджений Грамотою Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, знаком "Переможець соцзмагання", Почесною грамотою ЦК профспілки.

Він активно займається суспільною роботою: у різний час був головою місцевого комітету КПІ, секретарем парторганізації механіко-машинобудівного факультету (член КПРС з 1963 року), заступником голови методичної комісії міськкому КПУ з робототехніки, декан факультету Університету технічного прогресу.

У 1976 році він повертається на кафедру верстатів і виконує обов''язки її завідуючого (1976…1979 роки). Активно веде наукову роботу і у 1983 році захищає докторську дисертацію на тему "Циклове програмне керування металорізальними верстатами і гідропневмоприводом".

У 1985 році знов очолює кафедру верстатів. Чітко орієнтуючись в напрямах розвитку верстатобудування, вводить нові дисципліни, створює нові лабораторії. Кафедра отримує назву кафедри металорізальних верстатів і обладнання ГВС.

У 1994 році указом Президента України

В. О. Федорцю присвоєно почесне звання "Заслужений робітник народної освіти України".

Напрямом наукової роботи В. О. Федорця була розробка, дослідження і застосування засобів гідропневмоавтоматики у машинобудуванні. Він очолив роботи по розробці схем керування на основі струменевих елементів системи "Волга" для токарноревольверного верстату з цикловим програмним керуванням моделі 1416Ц. Верстат був запущений в серійне виробництво на Бердичівському верстатобудівному заводі "Комсомолець" і відзначений премією ВДНГ СРСР. Розробка генератора гармонічних коливань для виявлення резонансних частот ракетних трубопроводів для НВО "Енергія" була відмічена подякою генерального конструктора космічних кораблів академіка В. Глушка. Разом з ЕНІМСом він розробляв струменеві командоапарати, а для київського заводу "Більшовик" системи керування на струменевих елементах для видувних машин для виготовлення виробів з пластмаси.

Цифрові приводи пневматичні, гідравлічні, пневмогідравличні, для різноманітного обладнання, розроблялись для верстатобудівного заводу "Комсомолець" (місто Бердичів), заводу хімічного машинобудування "Прогрес" (місто Бердичів), АвтоВАЗа (місто Тольятті, Росія).

На командоапарат, розроблений для Бердичівського заводу "Прогрес", було отримано патент Великої Британії.

В. О. Федорець має понад 100 наукових робіт, 36 авторських свідоцтв СРСР, багато з яких впроваджені в промисловості.

Під керівництвом В.О. Федорця захищені 5 кандидатських і 1 докторська дисертації.

Comments:

Розсилки

Нова інформація

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з інтелектуальної власності
23.03.2018 | 
Студент кафедри конструювання верстатів та машин Яхно А.С. (науковий... Read more...
Кафедра конструювання верстатів та машин
27.02.2018 | 
Спеціальність 131 "Прикладна механіка" Освітня программа "Конструкції та технології в машинобудуванні" Спеціалізація... Read more...
Об’єкти інтелектуальної власності
26.02.2018 | 
ПАТЕНТИ НА ВИНАХОДИ, КОРИСНІ МОДЕЛІ І ПРОМИСЛОВІ ЗРАЗКИ 2018 1.Литвин О.В.,... Read more...
Інціативні теми
26.02.2018 | 
№ Прізвище, ініціали Назва теми № реєстрації 1 Кузнєцов Ю.М.,... Read more...
Посібники - Монографії
26.02.2018 | 
Списки посібиків та монографій за останні роки Навчальний посібник: 1. Гейчук В.М.... Read more...
Joomla! Україна

Відвідування сайту


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні311
mod_vvisit_counterВчора310
mod_vvisit_counterЦього тижня878
mod_vvisit_counterМинулого тижня1553
mod_vvisit_counterЦього місяця10041
mod_vvisit_counterМинулого місяця14756
mod_vvisit_counterВсього430095

На сайті (за останні 20 хв.): 2
Ваш IP: 54.80.81.223
Зараз: 2018-05-23 19:45

Heidenhain

  • •Банер•