1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
шаблоны joomla 2.5 здесь

Стратегія розвитку кафедри

•PDF••Друк••e-mail•

Стратегічним напрямком розвитку кафедри "Конструювання верстатів та машин" є постійний рух уперед з врахуванням вимог промисловості, науки, ринку праці, потреб вищої школи.

Ось вони, ці віхи славного шляху:

1935 р. – створено кафедру "Металорізальні верстати" на базі спеціальності "холодна обробка металів".

1985 р. – кафедра приймає назву "металорізальні верстати та обладнання гнучких виробничих систем".

1991 р. – нове ім’я "Конструювання металорізальних верстатів та машин".

Це не просто зміна назв. Ми завжди на вістрі потреб промисловості.

Докази? Сила-силенна конструкторських розробок разом із машинобудівними та верстатобудівними підприємствами, авторські свідоцтва СРСР та патенти, впровадження розробок у виробництво. Лише за роки незалежності отримано біля 100 патентів.

1957 р. – перше видання книги "Oelhydraulick" в авторському перекладі Є. М. Хаймовича як підручника в Німеччині, а у 1965 р. – у Франції та Великій Британії.

1971...1976 рр. – діє студентське конструкторське бюро під керівництвом проф. Ю.М. Кузнєцова, яке виконує конкретні розробки.

Кінець 1970-х років – впроваджено у діамантовій промисловості перший в СРСР двохшпиндельний напівавтомат для обточування кристалів природних алмазів, створений під керівництвом проф. Кузнєцова Ю.М.. Також видано один з перших в СРСР підручник з курсу динаміки верстатів (автор Орліков М.Л.).

1979 р. – вперше в Україні викладається курс "Промислові роботи" який поставив проф. Спину Г.О., під чиїм керівництвом розроблено перший в Україні промисловий робот для точкового зварювання, що увійшов у міжнародні каталоги.

За впровадження розробок і винаходів в народне господарство – 2 золоті, 3 срібні, 7 бронзових медалей ВДНГ СРСР. ВНЗ, навіть дослідницький, яким є КПІ, - це в першу чергу, заклад навчальний.

1997 р. – починається викладання студентам–магістрантам багатьох факультетів КПІ трьох спеціальних дисциплін магістерської підготовки , право на викладання ми вибороли на конструкторській основі. Це такі дисципліни як "математичне моделювання процесів та систем", "Патентознавство та авторське право", "Основи наукових досліджень".

2009 р. – викладається для аспірантів КПІ одна, а з 2010 р. – чотири дисципліни за програмою "Доктор філософії", а саме "Статистична динаміка машин", "Спеціальні методи наукових досліджень", "Комп’ютерне забезпечення теорії проектування машин", "Креатологія та інноватика".

2011 р. – в докторантурі при кафедрі 6 докторантів (із 50 всього у НТУУ "КПІ").

2005 р. – захищена перша в Україні кандидатська дисертація, присвячена просторовим механізмам паралельної кінематики (науковий керівник проф. В.Б.Струтинський).

Ми на вістрі у науці, у підготовці майбутніх науковців та кадрів вищої кваліфікації.

2002 р. – ліцензовано спеціальність "Інтелектуальна власність". Кафедра стала унікальною: випускає спеціалістів за двома такими різними напрямками як "Металорізальні верстати та системи" і "Інтелектуальна власність".

2004 р. – перший випуск спеціалістів з Інтелектуальної власності та акредитація спеціальності.

2009 р. – ліцензовано магістратуру інтелектуальної власності.

2012 р. – чекаємо першого випуску магістратури з інтелектуальної власності.

Вас дивує таке дивне поєднання? Конструювання верстатів та інтелектуальна власність, техніка та юриспруденція? А нас не дивує, бо дуже логічне пояснення:

- Досвід багаторічного викладання курсу "Основи технічної творчості", один з перших в СРСР. Натхненник і автор курсу – звісно, ентузіаст: заслужений винахідник України, який сам має близько 400 авторських свідоцтв СРСР та патентів України, Росії, Болгарії – проф. Ю.М.Кузнєцов. Один з останніх прикладів результативності студент Грисюк О.В., який захистив магістерську дисертацію і є автором 8 патентів України.

  • Концепція підготовки спеціалістів з інтелектуальної власності розроблена кафедрою. Вона передбачає підготовку спеціалістів-універсалів для підприємств малого і середнього бізнесу, які вміють не лише набути права на об’єкти інтелектуальної власності, а й приймають участь у їх створенні, комерціалізації та провадженні. Необхідна умова й обмеження – базова технічна освіта на рівні бакалавра з інженерної механіки.
  • Набутий досвід та існуюча на кафедрі зараз наукова школа з інтелектуальної власності дозволили усунути це обмеження.

Ми креативні, вміємо творити самі і вчимо інших.

Як нам вдається робити так багато?

Ми завжди маємо ціль і знаємо, як її досягти.

А головна причина всього та запорука майбутнього: ми працьовиті, бережемо традиції і невпинно вчимося новому.

Розсилки

Нова інформація

Конференція
04.03.2019 | 
Міністерство освіти і науки України Міністерство економічного розвитку та торгівлі України Науково-дослідний... Read more...
вітання
01.02.2019 | 
Шановні наші випускники – магістри 2019 року! Колектив кафедри Конструювання верстатів... Read more...
Гуртки
14.01.2019 | 
Гуртки на кафедрі 1. Науковий гурток «Верстат» Науковий керівник ... Read more...
Захист
13.11.2018 | 
Захист магістерських дисертацій на кафедрі конструювання верстатів та машин гр. МВ... Read more...
Екскурсія
03.10.2018 | 
Унікальна пропозиція тільки для студенток КПІ! Запрошуємо тебе... Read more...
Joomla! Україна

Відвідування сайту


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні618
mod_vvisit_counterВчора1346
mod_vvisit_counterЦього тижня618
mod_vvisit_counterМинулого тижня9224
mod_vvisit_counterЦього місяця25576
mod_vvisit_counterМинулого місяця35167
mod_vvisit_counterВсього880156

На сайті (за останні 20 хв.): 22
Ваш IP: 34.236.216.93
Зараз: 2019-10-21 13:15

Heidenhain

  • •Банер•