1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
шаблоны joomla 2.5 здесь

Екскурсія в УІПВ

12 квітня в день космонавтики студенти НТУУ «КПІ» 5 курсу груп ІВ -51с та ІВ-51м спеціальності інтелектуальна власність кафедри Конструювання верстатів та машин ММІ» були запрошені до  Державного підприємства «Український інститут интелектуальної власності» (Укрпатент) на заходи , присвячені Дню інтелектуальної власності, який відзначається щороку 26 квітня в день народження ВОІВ – Всесвітньої організації інтелектуальної власності. Заходи  проходили у форматі ознайомлення з експозицією Музею правової охорони інтелектуальної власності. З викладачів кафедри були присутні доцент Литвин О.В. та аспірант Ящук І.Р.

Директор музею, Ферчук Антоніна Михайлівна, розповіла про концептуальну ідею і предмет діяльності музею, мету та основні завдання по його створенню. Впродовж екскурсії, що тривала більше години студенти отримали інформацію про історію появи та еволюцію охорони інтелектуальної власності, починаючи від клейм та фірмових знаків ремеслярів часів Київської Русі, що були прообразом сучасних торговельних марок, закінчуючи процесами гармонізації вітчизняного законодавства у сфері ІВ із законодавством ЕС, що відбуваються сьогодні. З особливою цікавістю студенти сприйняли інформацію про патентну діяльність у часи Директорії УНР (за незначний строк існування не тільки було видано 84 патенти, але й було проведено перереєстрацію всіх попередньо виданих документів та підготовано програму розвитку сфери охорони інтелектуальної власності УНР), адже патентна діяльність є однією з ознак справжньої, повноцінної незалежної країни. Увагу студентів привернули плакати та рекламні постери XIX-XX століть: намагання тогочасних підприємців виокремити свій товар серед інших подібних товарів викликали у тінейджерів щирі посмішки та нестримний потяг до фотографування. Значну увагу було приділено розвитку сфери охорони інтелектуальної власності після проголошення незалежності України: від видачі першого патенту України та заснування Укрпатенту до видачі 100 000 патенту у 2012, отримання Укрпатентом статусу міжнародного пошукового органу та підписання Україною Асоціації з ЕС.

Матеріали експозиції допомагають простежити історичні передумови та основні етапи формування в незалежній Україні державної системи правової охорони інтелектуальної власності.

На численні запитання студентів надали докладні відповіді співробітники та експерти Укрпатенту.

З впевненістю можна сказати, що забезпечення надійних гарантій правової охорони інтелектуальної власності є невід’ємним атрибутом державності будь-якої цивілізованої країни сучасного світу .

Ознайомлення з національним закладом експертизи та з історичними етапами розвитку механізмів набуття прав на об’єкти права інтелектуальної власності в нашій державі є важливою складовою процесу підготовки до захисту дипломних робіт та запорукою подальшого професійного зростання.

Comments:

Add comment


Security code
Refresh

Розсилки

Нова інформація

Всеукраїнська конференція "Інновації молоді - машинобудуванню"
08.06.2017 | 
У стінах кафедри "Констуювання верстатів, роботів та машин" відбулася всеукраїнська... Read more...
Тези доповідей 2017
02.06.2017 | 
Тези доповідей всеукраїнської науково-технічної конференції молодих вчених та студентів «ІННОВАЦІЇ МОЛОДІ -... Read more...
Joomla! Україна

Відвідування сайту


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні214
mod_vvisit_counterВчора166
mod_vvisit_counterЦього тижня1003
mod_vvisit_counterМинулого тижня2139
mod_vvisit_counterЦього місяця6024
mod_vvisit_counterМинулого місяця9816
mod_vvisit_counterВсього333525

На сайті (за останні 20 хв.): 4
Ваш IP: 54.81.88.93
Зараз: 2017-09-21 22:30

Heidenhain

  • Банер