1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
шаблоны joomla 2.5 здесь

Орліков Михайло Львович

Орліков Михайло Львович народився 9 вересня 1911 року в місті Єлисаветграді (нині - Кіровоград) Херсонської губернії в сім''ї вчителя. В дев''ять років залишився сиротою і виховувався старшим братом.

Закінчив семирічну школу в місті Кіровограді і в 1927 році вступив до Київського механічного технікуму, після закінчення якого в 1930 році працював техніком по устаткуванню на Київському машинобудівному заводі імені Артема.

У 1933 році вступив на другий курс КПІ, який і закінчив за фахом "Металорізальні верстати" з відзнакою, отримавши рекомендацію в аспірантуру.

До 1945 року працював в конструкторському бюро Київського верстатобудівного заводу імені Горького, займався проектуванням верстатів-автоматів, які були впроваджені у виробництво. За свою роботу на заводі М. Л. Орліков був двічі нагороджений атестатом відмінника соціалістичного змагання Народного комісаріату верстатобудування СРСР.

М. Л. Орліков активно займався дослідницькою діяльністю і з 1939 року без відриву від виробництва навчався в аспірантурі КПІ, де його науковим керівником був професор Є. М. Хаймович.

Навчання в аспірантурі перервала Велика Вітчизняна війна. Разом із заводом М. Л. Орліков потрапив в евакуацію в місто Кизил на Уралі і лише в 1945 році зміг продовжити заняття аспірантурі.

У 1947 році він захистив кандидатську дисертацію на тему "Дослідження холостих ходів одношпиндельних токарних автоматів" і став працювати на кафедрі металорізальних верстатів Київського політехнічного інституту спочатку асистентом, а з 1954 року - доцентом.

Займаючись викладацькою діяльністю, він не поривав зв''язків з рідним заводом і займався проблемними питаннями проектування верстатів автоматів і їх механізмів.

У 1950 році виходить друком його книга "Налагодження токарних автоматів і напівавтоматів", що була написана спільно з М. П. Бондарем і А. Я. Лопато, в 1956 році - друге видання, а в 1957 році ця книга видана в Китаї. У 1949 році випущена книга "Токарні автомати і напівавтомати".

У 1959 році М. Л. Орліков бере участь в розробці галузевої нормалі і керівних матеріалів НПМ-106-59 "Кулачкові механізми. Елементи конструкцій; основні методи проектування".

М. Л. Орліков бере участь в науково-дослідних роботах, що проводяться кафедрою верстатів КПІ, співробітничає з конструкторськими заводами Києва, Бердичева, Житомира.

У 1973 році підготовлена до захисту і заслухана на спецраді ММІ КПІ докторська дисертація на тему "Проблеми точності і продуктивності токарних автоматів", яка, на жаль, так і не була затверджена ВАК СРСР.

У 1974…1979 роках М. Л. Орліков працює на посаді професора, а з 1980 року виходить на пенсію і за договором працює доцентом до останніх днів життя.

Напрям науково-дослідних робіт М. Л. Орлікова - дослідження точності і продуктивності токарних автоматів і розробка їх цільових механізмів - багато в чому був обумовлений специфікою розвитку регіонів України, де з''явилися заводи по виробництву верстатів-автоматів і, звичайно, особистим конструкторським досвідом.

Сьогодні розвиток цього напряму призвів до появи робіт зі створення токарних модулів на агрегатно-модульному принципі, синтезу затискних механізмів і пристроїв автоматичного маніпулювання об''єктами автоматів, верстатів з числовим програмним керуванням і гнучких виробничих систем, очолюваних учнем М. Л. Орлікова, професором Ю. М. Кузнєцовим.

У 1970-і роки на кафедрі верстатів КПІ остаточно сформувалася і наукова школа по дослідженню динаміки верстатів. Очолив цей напрям М. Л. Орліков. Він написав один з перших підручників по динаміці верстатів, що витримав два видання.

Помер М. Л. Орліков 6 лютого 1998 року.

М. Л. Орліков залишив по собі понад 120 наукових робіт, зокрема 10 книг та понад 15 авторських свідоцтв СРСР, що стосуються пристроїв для верстатів-автоматів, перше з яких М. Л. Орліков отримав на токарно-револьверний автоматичний верстат ще в 1947 році (авторське свідоцтво СРСР №82658).

Під його керівництвом захищено 8 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Його вихованці працюють на кафедрі верстатів і понині.

Comments:

Розсилки

Нова інформація

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з інтелектуальної власності
23.03.2018 | 
Студент кафедри конструювання верстатів та машин Яхно А.С. (науковий... Read more...
Кафедра конструювання верстатів та машин
27.02.2018 | 
Спеціальність 131 "Прикладна механіка" Освітня программа "Конструкції та технології в машинобудуванні" Спеціалізація... Read more...
Об’єкти інтелектуальної власності
26.02.2018 | 
ПАТЕНТИ НА ВИНАХОДИ, КОРИСНІ МОДЕЛІ І ПРОМИСЛОВІ ЗРАЗКИ 2018 1.Литвин О.В.,... Read more...
Інціативні теми
26.02.2018 | 
№ Прізвище, ініціали Назва теми № реєстрації 1 Кузнєцов Ю.М.,... Read more...
Посібники - Монографії
26.02.2018 | 
Списки посібиків та монографій за останні роки Навчальний посібник: 1. Гейчук В.М.... Read more...
Joomla! Україна

Відвідування сайту


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні310
mod_vvisit_counterВчора310
mod_vvisit_counterЦього тижня877
mod_vvisit_counterМинулого тижня1553
mod_vvisit_counterЦього місяця10040
mod_vvisit_counterМинулого місяця14756
mod_vvisit_counterВсього430094

На сайті (за останні 20 хв.): 2
Ваш IP: 54.80.81.223
Зараз: 2018-05-23 19:34

Heidenhain

  • •Банер•