1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
шаблоны joomla 2.5 здесь

Історія кафедри

В час заснування Київського політехнічного інституту на його механічному відділенні була створена кафедра холодної обробки металів, на базі якої у 1935 році було організовано кафедру "Металорізальні верстати" і розпочато підготовку інженерів з цього напрямку. Організатором і першим завідувачем кафедри був виконувач обов'язків професора А.Н.Рабінович.

Основними науковими напрямками були дослідження типових вузлів токарних верстатів-автоматів та гідроприводів верстатів. Була започаткована відома у всьому світі наукова школа по гідроприводу верстатів професора Є.М.Хаймовича, який невдовзі очолив кафедру.


Монографія проф. Хаймовича Є.М. (1965 р.)

Учні Є. М. Хаймовича успішно займались науковою роботою, захистили докторські дисертації (В.К.Кулик, А.В.Тімченко, О.Ф.Домрачев, В.О.Федорець, В.В.Чкалов, М.П.Стародуб, Лі Чан Ці (Китай), М.М.Лич та інші).

Колектив кафедри верстатів (1967 р.)

В 1965 році Є.М.Хаймович став ініціатором створення нової кафедри гідропневмоавтоматики. Нову кафедру очолив його учень О.Ф.Домрачев, її співробітниками стали колишні працівники кафедри верстатів (В.О.Федорець, М.Н.Педченко, Ю.В.Єлісеєв).

Кафедра з самого початку свого існування мала тісні зв''язки з промисловістю, виконувала проектно-конструкторські розробки для верстатобудівних та машинобудівних підприємств і впроваджувала їх у виробництво. Серед виробничих партнерів кафедри можна виділити Корсунь-Шевченківський, Городокський та Проскурівський верстатобудівні заводи, Київський та Житомирський заводи верстатів-автоматів, Бердичівський верстатобудівний завод "Комсомолець", Харківський завод шліфувальних верстатів, завод "Арсенал" (м. Київ), Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона, АвтоГАЗ (м. Горький), Уралмаш, виробниче об'єднання ім. С.П.Корольова, підшипникові заводи Росії та України.


Виставка досягнень КПІ (1975 р.)
Торба В.В., Хаймович Є.М., Кузнєцов Ю.М.


Випробування дослідного зразка першого в СРСР верстату для обточування кристалів природних алмазів (1977 р.)

Кафедра займалась винахідницькою діяльністю та дослідженнями, до яких залучали студентів.

Понад 150 винаходів впроваджені у виробництво в СРСР, Болгарії, Китаї. За впровадження розробок та винаходів у народне господарство вчені кафедри нагороджені медалями ВДНГ СРСР та дипломами ВДНГ УРСР.


Затискні патрони, впроваджені у виробництво


Впроваджене у виробництво обладнання для обробки кристалів природних алмазів (1979...1984 рр.)


Студенти та викладачі біля розробленого та виготовленого на кафедрі стенду по дослідженню нових способів формоутворення (1980 р.)

В 1979 році вперше в Україні в КПІ на кафедрі верстатів була введена дисципліна "Промислові роботи". Підготував та викладав цей курс професор Г.О.Спину – випускник КПІ 1941 року.


На семінарі "Використання робототехніки в ГВС"


Захист реального дипломного проекту "Робототехнічний комплекс на базі багатошпиндельного токарного автомату" (1986 р.)

Вперше в Україні з 1998 року започатковано (доцент С.В.Чікін) курс "Основи загальної інженерії" для студентів факультету лінгвістики - майбутніх технічних перекладачів.

З 1985 року кафедра отримала назву "Металорізальні верстати та обладнання гнучких виробничих систем", її очолив професор В.О.Федорець.

При кафедрі під керівництвом професора В.О.Федорця започаткована лабораторія обчислювальної техніки, яка в подальшому стала загальнофакультетською та існує зараз.


В першій на факультеті лабораторії обчислювальної техніки


Заняття в комп''''ютерному класі

З 1991 року кафедра отримала назву "Конструювання верстатів та машин", її очолив професор В.Б.Струтинський.


В лабораторії верстатів з ЧПК

Однією з нових форм роботи, започаткованих кафедрою, стало створення органу сертифікації метало- і деревообробного обладнання, продукції машинобудування і систем якості, який акредитовано у системі УкрСЕПРО. Цю діяльність, яка вимагає не лише професійних знань, а й неабиякого хисту та адміністративних здібностей, очолив доцент В.М.Шишкін, який першим отримав статус аудитора з сертифікації. Орган з сертифікації став структурною одиницею КПІ. В його роботі беруть участь багато викладачів кафедри, що дозволяє їм постійно підвищувати свою кваліфікацію та мати зв'язки з промисловістю.


Викладачі кафедри - співробітники Органу сертифікації

Спираючись на набутий досвід викладання дисциплін творчого спрямування, кафедра, згідно з розпорядженням ректора НТУУ "КПІ", з 2002 року організувала підготовку фахівців зі спеціальності 7.000002 "Інтелектуальна власність". Становлення даної спеціальності здійснено на основі науково-методичних доробок кафедри. Викладачі кафедри брали участь у підготовці Стандарту освіти зі спеціальності "Інтелектуальна власність", підтримують тісні робочі стосунки з Державним департаментом інтелектуальної власності в рамках двосторонньої угоди.


Студенти кафедри з представниками Всесвітньої Академії ВОІВ

Співробітники кафедри, її аспіранти та студенти беруть активну участь у різнопланових науково-технічних конференціях. Завдяки такій діяльності розширюються наукові зв''язки кафедри з навчальними закладами та підприємствами України та інших держав.


Викладачі та студенти кафедри на Міжнародному промисловому форумі (2005 р.)


Початок співробітництва з фірмою SCHUNK GmbH (2006 р.)

За час свого існування кафедра підготувала тисячі інженерів для народного господарства, багато хто з них став керівниками промислових підприємств, вченими, викладачами вузів. До викладацької роботи на кафедрі залучаються провідні вчені і фахівці підприємств та установ України (серед них працівники ІНМ ім. В. М. Бакуля НАНУ, доктори наук Ю.Д.Філатов та В.І.Сідорко).

Активно здійснюється на кафедрі підготовка кадрів вищої кваліфікації. Протягом останніх 20 років на кафедрі підготовлено та захищено 36 кандидатських та 16 докторських дисертацій (серед них доктори наук С.Г.Нагорняк, А.М.Гуржій, В.А.Петренко, І.І.Павленко, Ян Бурек (Польща), О.Ф.Саленко, В.Д.Ковальов, В.А.Крижанівський, П.П.Мельничук, Ю.М.Данильченко, О.М.Скляревський, В.І.Сідорко, О.В.Шевченко та інші).

Члени Вченої ради та випускники докторантури кафедри після захисту докторської дисертації

За час існування кафедри її співробітниками написано понад 100 монографій, підручників, навчальних посібників, багато з яких перекладено іноземними мовами.

Вчені, що працюють на кафедрі, здобули наукове визнання у світі. Відзначено діяльність кафедри та її співробітників і в Україні: кафедра неодноразово отримувала подяки на державному рівні, професор В.Б.Струтинський є заслуженим діячем науки і техніки, професор Ю.М.Кузнєцов – заслужений винахідник і заслужений працівник народної освіти України, відзначений АН вищої школи України нагородою Ярослава Мудрого, професор Г.О.Спину – лауреат Державної премії України (1996 рік) та державний стипендіат України.


Заслужений діяч науки і техніки України проф. Струтинський В.Б.


Деякі відзнаки проф. Кузнєцова Ю.М.


Диплом лауреата Державної премії України проф. Спину Г.О.

Кафедра живе напруженим творчим життям і завдяки своїм вихованцям та студентам залишається юною, дієвою та творчою.

Кафедра конструювання верстатів та машин (2002 р.)

І ряд - Єлісеєв Ю.В., Мединцев А.І., Спину Г.О., Струтинський В.Б., Ломідзе Н.В., Лубенець Л.Г., Кирсенко О.Й.
ІІ ряд - Литвин О.В., Бєляєва А.Ю., *****, Піркл Н.О.,Шишкін В.М., Верба І.І., Мяснікова Н.Л., Даниленко О.В., Протасов С.В., Гейчук В.М.
ІІІ ряд - Новік М.А., Педченко М.Н., Чікін С.В., Ібрагім аль Рефо, Кузнєцов Ю.М., Волошин В.Н., Самойленко О.В., *****, Костриця С.М., Шевченко О.В.

Розсилки

Нова інформація

Конференція
04.03.2019 | 
Міністерство освіти і науки України Міністерство економічного розвитку та торгівлі України Науково-дослідний... Read more...
вітання
01.02.2019 | 
Шановні наші випускники – магістри 2019 року! Колектив кафедри Конструювання верстатів... Read more...
Гуртки
14.01.2019 | 
Гуртки на кафедрі 1. Науковий гурток «Верстат» Науковий керівник ... Read more...
Захист
13.11.2018 | 
Захист магістерських дисертацій на кафедрі конструювання верстатів та машин гр. МВ... Read more...
Екскурсія
03.10.2018 | 
Унікальна пропозиція тільки для студенток КПІ! Запрошуємо тебе... Read more...
Joomla! Україна

Відвідування сайту


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні101
mod_vvisit_counterВчора1190
mod_vvisit_counterЦього тижня3699
mod_vvisit_counterМинулого тижня9224
mod_vvisit_counterЦього місяця28657
mod_vvisit_counterМинулого місяця35167
mod_vvisit_counterВсього883237

На сайті (за останні 20 хв.): 16
Ваш IP: 34.204.191.31
Зараз: 2019-10-24 02:37

Heidenhain

  • •Банер•