Расширения Joomla 3

Кузнєцов Юрій Миколайович професор кафедри, доктор технічних наук, професор,
академік, віце-президент Національної академії наук вищої освіти України, академік Міжнародної академії наук і інноваційних технологій
Сторінка викладача
У 1962 році закінчив Київський політехнічний інститут, інженер-механік за спеціальністю “Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструмент”.
У 1969 році в КПІ захистив кандидатську дисертацію на тему “Дослідження і розробка цангових затискних і подавальних патронів”.  З 1971 року – доцент кафедри «Металорізальні верстати».
В 1984 році в МВТУ ім. М.Е. Баумана захистив докторську дисертацію «Синтез затискних механізмів пруткових автоматів». З 1985 року – професор.
Підготував 11 докторів і 44 кандидата технічних наук.
Автор 74 книжок, з них 26 монографії, 4 довідника, 8 підручників, 34 навчальних посібників і 2 огляди. Розроблено 2 державних і 4 галузевих стандартів на цанги. Отримано близько 500 охоронних документів на об”єкти права інтелектуальної власності, продано 2 ліцензії і створено спільне українське-китайське підприємство «ПАТРОН» по виробництву самозатискних свердлильних патронів. Під керівництвом і за участю у 70-ті роки минулого століття створені і впроваджені на діамантових підприємствах СРСР вперше з використанням м”яких супортів напівавтомати для обточування природних алмазів, а у 80-ті роки створені на модульному принципі і впроваджені в промисловості Болгарії верстати для інструментального виробництва і робототехнічний комплекс, а в Україні розроблена концепція нового покоління і конструкторська документація безбарабанних багатошпиндельних токарних автоматів з ЧПК.
Впроваджено в навчальний процес НДЛ малогабаритного обладнання з комп”ютерним керуванням на модульному принципі. З 1962 р. розробив навчальні програми та підготував нові навчальні курси «Експлуатація верстатів», «Ергономіка та основи художнього конструювання верстатів», «Верстати-автомати та автоматичні лінії», «Верстати з ЧПУ та верстатні комплекси», «Цільові механізми верстатів-автоматів та верстатів з ЧПУ», «Конструювання верстатів та машин», «Основи наукових досліджень» та «Основи технічної творчості», «Основи патентознавства та авторського права» (пізніше «Патентознавство та авторське право»), «Теорія і практика технічної творчості» (пізніше «Теорія розв'язання творчих задач»), «Інтелектуальна власність», «Робототехнічні системи і комплекси фармацевтичних та мікробіологічних виробництв», «Технологічне обладнання з паралельною кінематикою", «Стандартизація і сертифікація фармацевтичних і мікробіологічних виробництв».
Засл. винахідник УРСР, засл. працівник народної освіти України, Doctor Honoris Causa ТУ-Габрово, тричі лауреат наукової стипендії Президента України, міжнародний експерт з інновацій силіконової долини в Китаї. Одержувач академічних нагород Ярослава Мудрого (тричі), Святого Володимира та інших, двох орденів Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого II і III ступенів, 4-х дипломів «Кращий винахідник року» в Україні, золотої медалі і сертифіката Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) «Видатний винахідник», золотої і срібних медалей ВДНГ СРСР і УРСР.
Викладач-дослідник НТУУ “КПІ” 2006, 2007, 2008, 2009, 2010,2011, 2012, 2013, 2014, 2015,2016 років.
Вкладає дисципліни «Основи технічної творчості», «Інтелектуальна власність та патентознавство»
Наукові інтереси: Засновник наукової школи «Інноваційний синтез верстатів нового покоління та їх механізмів» по напрямкам: 1)Синтез і аналіз затискних механізмів, технологічного оснащення і пристроїв автоматичного маніпулювання різними об”єктами; 2)Створення верстатів-автоматів, верстатів з ЧПК, роботів і робототехнічних комплексів, в тому числі з механізмами паралельної структури. На модульному принципі для високопродуктивної прецизійної обробки; 3)методологія науково-технічної творчості (креатологія) та інтелектуальна власність. Наукові погляди (захоплення) сьогодення – генетичне передбачення і використання на міждисциплінарному рівні основ теорії еволюційного і генетичного синтезу антропогенних систем нових поколінь.


Керівництво студентським гуртком: “Верстати та машини різного призначення на модульному принципі” (наказ №1/169 від 07.05.2020 р.)

Наукові профілі: 
SCOPUS: ,
ResearcherID: ,
Scholar: https://scholar.google.ua/citations?user=VvYECIkAAAAJ&hI=ru
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-5107-3600
Контакти:
каб.202-1
тел. (044) 204-94-61
e-mail:Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Шевченко Олександр Віталійович

 

Шевченко Олександр Віталійович народився 16 серпня 1956 року в місті Києві. В 1973 році закінчив середню школу № 93 в м. Києві і в тому ж році вступив до механіко-машинобудівного факультету Київського політехнічного інституту.

В 1979 році з відзнакою закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти» і отримав кваліфікацію за дипломом «інженер – механік».

За розподіленням почав працювати інженером на кафедрі металорізальних верстатів в Київському політехнічному інституті.

В листопаді 1990 року захистив кандидатську дисертацію на спеціалізованій вченій раді Київського політехнічного інституту.

З жовтня 1991 р. почав педагогічну діяльність на посаді старшого викладача, з якої в січні 1995 р. переведений на посаду доцента, а в жовтні 2008 р. на посаду професора.

В жовтні 2007 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради при НТУУ «Київський політехнічний інститут» захистив докторську дисертацію. Має вчені звання доцента (1996 р.) та професора (2011 р.) кафедри конструювання верстатів та машин НТУУ «Київський політехнічний інститут».

Основні лекційні курси: «Металорізальні верстати», «Основи наукових досліджень», «Статистична динаміка машин». Керує аспірантами, магістрами та бакалаврами. Підготував 1 кандидата наук, був науковим консультантом 1 кандидата наук. Член вченої ради механіко-машинобудівного інституту та член спеціалізованої вченої ради в НТУУ «КПІ».

Основні напрями наукових досліджень: розробка та дослідження інструментального оснащення з пружними напрямними та орієнтованою жорсткістю для мікрорегулювання різального інструменту, дроблення стружки в процесі різання та зменшення інтенсивності автоколивань; дослідження статичних та динамічних характеристик металообробного обладнання; дослідження методів підвищення вібростійкості токарної обробки нежорстким інструментальним оснащенням.

Шевченко О.В. має більше 100 друкованих праць, серед яких наукові та науково-методичні праці, авторські свідоцтва СРСР та патенти України, є співавтором 5 монографій.

З 1997 р. по 2020 р. Шевченко О.В. виконував обов’язки заступника директора механіко-машинобудівного інституту КПІ імені Ігоря Сікорського по роботі з іноземними студентами.

Професор Шевченко О.В. виконує значний обсяг навчально виховної роботи серед студентів та шкільної молоді. Має подяки Солом’янської районної в м. Києві державної адміністрації (2003, 2008 р.р.), нагороджений грамотами за активну участь в роботі журі конкурсу «INTEL-Техно» 2010-2016 років, має подяки Президії Київської Малої академії наук учнівської молоді за співпрацю в 2010-2012 роках.

З 2010 р. Шевченко О.В. є академіком Академії наук вищої освіти України. Має Почесні грамоти Академії наук вищої освіти України за вагомий особистий внесок у розвиток освіти та багаторічну плідну наукову діяльність 2016 - 18 р.р.

Наукові профілі: Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?authuser=1&user=xqNYQ9kAAAAJ

ORCID: https://orcid.org/0000-0003-2015-1239

Контакти:

Кафедра конструювання машин

Корп. 1, ауд.230-1

(044) 204-94-61

E-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Please publish modules in offcanvas position.

joomla3x